Maly Pablo i trzy wroble

ROBERT MAICHER MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Poleca: SuperKid.pl Zapewnij dzieciom dobry start! Darmowa p - pdf za darmo

3 downloads 39078 Views 325KB Size

Story Transcript


ROBERT MAICHER

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE

Poleca:

SuperKid.pl Zapewnij dzieciom dobry start!

Darmowa publikacja dostarczona przez ZloteMysli.pl

Niniejsza

publikacja

może

być

kopiowana

oraz

dowolnie

rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę.

Zabronione

publikacji

bezpisemnej

jakiekolwiek zgody

zmiany

wydawcy.

w zawartości

Zabrania

się

odsprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli.

© Copyright for Polish edition by Robert Maicher & ZloteMysli.pl Data: 19.03.2008 Tytuł: Mały Pablo i trzy wróble Autor: Robert Maicher Ilustracje: Pola Greg Korekta: Anna Popis-Witkowska Skład: Teresa Kopp

Dystrybucja w Internecie, za zgodą Autora: Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli Sp. z o. o. ul. Daszyńskiego 5 44-100 Gliwice WWW: www.ZloteMysli.pl EMAIL: [email protected]

Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.

jej

Bajka ma charakter edukacyjny i jest trzecią z serii dziesięciu bajek, które z jednej strony – mają uzmysłowić rodzicom, iż bardzo ważnym elementem edukacji dzieci jest również edukacja finansowa. Niestety – ten rodzaj edukacji, mimo iż dotyczy każdego człowieka, jest pomijany w szkołach. Z drugiej strony – zaproponowano w treści bajki konkretne rozwiązanie, które pozwala w miły sposób zachęcić dziecko (już od najmłodszych lat) do pierwszych przemyśleń na temat pieniędzy. Więcej o Autorze i jego książce „Truskawkowy milioner – prawdziwa historia Milionera: od zbieracza truskawek do pierwszego miliona w wieku 26 lat” – na www.robertmaicher.pl. Niniejsza książka jest pozycją darmową. Autor wyraża zgodę na jej powielanie, kopiowanie i rozpowszechnianie w dowolnej liczbie. Autor nie wyraża zgody na wykorzystywanie książki lub jakiegokolwiek jej fragmentu do celów komercyjnych, zarobkowych itd.

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Robert Maicher

● str. 4

Mały Pablo i trzy wróble Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, żył sobie Mały Pablo. Mały Pablo był bardzo wesołym dzieckiem i wielkim marzycielem. Mieszkał w małej, nadmorskiej wiosce rybackiej, w której pełno było opowieści o skrzyniach pełnych złota, srebra i diamentów. Dokładnie tydzień temu skończył budować swój kolejny mały okręt piracki. Uwielbiał to robić. Któregoś dnia, gdy przesiadywał na nadmorskiej przystani, zauważył Starego Marynarza łowiącego ryby i podszedł do niego. To właśnie on pomógł kiedyś Małemu Pablo zbudować jego pierwszy statek. Nauczał go wszystkiego, co o nich wiedział.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Robert Maicher

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Robert Maicherstr. 5

— Dzień dobry — zawołał już z daleka chłopiec. — Ach, to ty… — odpowiedział Stary Marynarz, wyciągając z ust dymiącą mocno fajkę. Zaczęli rozmawiać o okrętach, o życiu i spierać się, jak najlepiej upiec rybę na ognisku. W którymś momencie Stary Marynarz zapytał chłopca: — Czy wiesz, dlaczego udało ci się zbudować twój pierwszy mały okręt piracki? Mały Pablo bez długiego zastanawiania się odpowiedział: — Dlatego, że mój tata nauczył mnie posługiwać się młotkiem i piłą do drewna? Starzec się uśmiechnął i odparł: — To na pewno też ci pomogło, ale udało ci się, bo nie jesteś taki, jak pewien wróbel Tym razem chłopiec już nic nie rozumiał. „Co ja mam wspólnego z wróblami? Przecież nie jestem ptakiem” — myślał Pablo. Stary Marynarz zauważył zakłopotanie na twarzy młodego przyjaciela i powiedział:

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Robert Maicher

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Robert Maicher

● str. 6

— Opowiem ci bajkę o trzech wróblach, a ty słuchaj uważnie, bo na koniec zadam ci pytanie. I zaczął opowiadać: — W nocy była przerażająca ulewa! Lało jak z cebra. Grzmoty rozlegały się co chwila, a błyskawice raz po raz przeszywały niebo. Na szczęście rankiem wszystko się uspokoiło: ucichły wiatry, wyjrzało słonko, zrobiło się ciepło i przyjemnie. Wszędzie było pełno nowych kałuż, więc trzy wróble postanowiły się w nich wykąpać. Po kąpieli, chcąc się wysuszyć i wygrzać na słońcu, usiadły na grubej gałęzi i rozmawiały między sobą — snuł swoją opowieść Stary Marynarz, a Mały Pablo ciągle słuchał. — Trajkotały o wszystkim: o pogodzie, o wczorajszej burzy, o tym, ile który złapał wczoraj dżdżownic, i o tej pysznej bułce znalezionej trzy dni temu na przystani. W którymś momencie jeden z wróbli powiedział do kolegów na gałęzi, że już się wygrzał i odlatuje. Teraz ja pytam ciebie — powiedział Stary Marynarz. — Ile wróbli zostało na gałęzi? Mały Pablo odrzekł: — Jeżeli na gałęzi siedziały trzy wróble, a jeden odleciał, to odpowiedź jest prosta: zostały dwa Starzec odrzekł w sposób zdecydowany: — Zła odpowiedź. — Dlaczego? Przecież były trzy wróble, a jeden odleciał — zdziwił się Mały Pablo.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Robert Maicher

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Robert Maicherstr. 7

— Główny bohater mojej opowieści, czyli trzeci wróbel, jedynie powiedział, że chce odfrunąć, ale wcale nie odfrunął i pewnie dalej tam siedzi — wyjaśnił Stary Marynarz. — Widzisz — kontynuował Starzec — ludzie bardzo często zachowują się jak ten trzeci wróbel: mówią, że chcą coś zrobić, ale tego nie robią, narzekają, że coś im się nie podoba, ale nie próbują tego zmienić, dzielą się z innymi swoimi marzeniami, ale nie starają się ich spełnić. Ty na szczęście nie zachowałeś się jak trzeci wróbel. Nie tylko mówiłeś, że chcesz zbudować swój mały okręt piracki, ale go naprawdę budowałeś. Właśnie dlatego ci się udało. Mały Pablo był tak bardzo pod wrażeniem nauki płynącej z bajki o trzech wróblach, że nie mówił nic, tylko słuchał.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Robert Maicher

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Robert Maicher

● str. 8

— Jeżeli chcesz w życiu coś osiągnąć — kontynuował Stary Marynarz — nigdy nie możesz zachowywać się jak trzeci wróbel. Nieważne, kim chcesz w życiu zostać i co chcesz robić. Możesz być, kim zechcesz, i możesz osiągnąć absolutnie wszystko, jeżeli tylko zamiast rzucać słowa na wiatr, niczym trzeci wróbel, będziesz faktycznie działał.

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Robert Maicher

MAŁY PABLO I TRZY WRÓBLE Robert Maicher

● str. 9

Truskawkowy Milioner – Robert Maicher

Prawdziwa historia milionera – od zbierania truskawek do pierwszego miliona w wieku 26 lat Poznaj młodego człowieka, pochodzącego z małej miejscowości, lecz mającego wielkie marzenia! Poprzez wiele prób i błędów niemal samodzielnie poznawał prawa prowadzące do finansowej niezależności. Swoją wiedzą i doświadczeniem pragnie podzielić się z Tobą – by Twoja droga do sukcesu była łatwiejsza. A wiadomo – sukcesu najlepiej uczyć się od tych, którzy sami odnieśli sukces... Zapraszamy do pasjonującej lektury, która może odmienić Twoje życie... http://zostac-milionerem.zlotemysli.pl

Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Robert Maicher...

Life Enjoy

When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile

Get in touch

Social

© Copyright 2016 - 2019 AZPDF.PL - All rights reserved.